Memorialrun - Bractwo Motocyklowe Żołnierzy Wojsk Ochrony Pogranicza

Bractwo Motocyklowe Żołnierzy WOP
Przejdź do treści
11 MEMORIALRUN - Berlin 2019
W dniach 31.05-02.06.2019, po raz jedenasty odbył się zlot motocyklowy w Berlinie poświęcony poległym weteranom na misjach wojskowych. Bractwo Motocyklowe Żołnierzy WOP jest zapraszane na uroczystość od czterech lat.
W tym roku do udziału w berlińskiej imprezie motocyklowej zaprosiliśmy Pana generała broni rez. Mirosława Różańskiego, byłego Dowódcę Generalnego Rodzaju Sił Zbrojnych, Prezesa Fundacji Stratpoints, weterana misji wojskowej w Iraku. Pan generał potwierdził uczestnictwo w zlocie wraz innym weteranem z Sulechowa.
Do Berlina wyruszyliśmy w dniu 31 maja z Gubina. W godzinach popołudniowych odbyło się oficjalne przywitanie uczestników zlotu, wyczytanie obecności wojskowych klubów, grup motocyklowych, a także przyjaciół. Z dużym aplauzem przywitano generała Różańskiego. Do późnych godzin odbywały się spotkania integracyjne.
W dniu 1 czerwca uczestnicy zlotu przejechali w paradzie po Berlinie, gdzie na ulicach miasta witano nas i pozdrawiano brawami. W izbie pamięci złożony został hołd i wieńce poległym weteranom. Powrót do miejsca kwaterowania również był uroczysty i zorganizowany. Uczestnicy naszej grupy motocyklowej uznali wyjazd do Berlina za udany i wart kontynuacji.
Uważamy, że takie spotkania zmobilizują wojskową brać motocyklową i w przyszłym roku na ulicach Berlina zobaczymy więcej żołnierzy - motocyklistów z biało czerwonymi flagami oraz barwami klubowymi. Nadmienić należy, że Bractwo Motocyklowe Żołnierzy WOP przetarło szlaki innym uczestnikom, którzy mieli możliwość uczestniczenia za naszym pośrednictwem w Berlińskim zlocie. Fakt ten może spowoduje zrzeszanie się w motocyklowych w klubach. Taką samą nadzieję miał i ma generał Mirosław Różański.
Dziękuję wszystkim klubowiczom: Krzysztofowi, Damianowi, Marianowi, Witoldowi, Ewie za uczestnictwo w zlocie. Dziękuję Panu generałowi Mirosławowi Różańskiemu, Krzysztofowi z Sulechowa oraz grupie żandarmerii z Torunia. Podziękowania należą się naszemu koledze Wojtkowi z Berlina, który okazał się nieodzowny, ponieważ był naszym tłumaczem języka niemieckiego.
Uważam, że godnie zaprezentowaliśmy naszych weteranów i zaszczepiliśmy ideę zlotów militarnych może także w Polsce.
 

President Bractwa Motocyklowego Żołnierzy WOP
Dariusz Górski
© 2017 - Bractwo Motocyklowe Żołnierzy WOP
Wróć do spisu treści